News
Case study
 
  
 
English

TRANSPORT

Jaki samochód może wziąć udział w Wyprawie?
W Wyprawie może wziąć udział dowolny zmodyfikowany lub seryjny samochód terenowy (nie mylić z SUVem ;), spełniający przepisy Prawa o Ruchu Drogowym, wyposażony w opony MT, wyciągarkę oraz bagażnik dachowy.

Czy w Wyprawie może wziąć udział samochód zasilany gazem?
Niestety nie. Na trasie Wyprawy znajduje się znikoma liczba stacji gazowych oferujących mieszankę propan-butan.

Czy na trasie obowiązuje polska Zielona Karta?
Nie wszędzie. Bez względu na przepisy obowiązujące w danym kraju (np. umożliwiające podróżowanie bez ubezpieczenia), każda załoga powinna wykupić miejscową polisę OC.

Co zrobić w przypadku awarii samochodu?
W przypadku drobnej awarii organizator oraz z pewnością pozostali uczestnicy udzielą pomocy. W przypadku awarii uniemożliwiającej kontynuowanie podróży, załoga musi na własny koszt przetransportować pojazd do Polski.

Czy część załogi będzie mogła wrócić wcześniej do Polski?
Tak. Po drodze będziemy mijać ok. 10 lotnisk - z każdego z nich można wrócić do Polski. Wiąże się to również ze zwrotem niewykorzystanej kwoty wpisowego. (Dotyczy wyłącznie BIELUGA Expedition 2005)

Nie podajecie na stronie informacji dla motocyklistów. Dlaczego?
BIELUGA Expedition jest z założenia wyprawą samochodową i większość elementów zostało dopasowanych do jej charakteru. Nie zmienia to faktu, że doświadczeni motocykliści są mile widzianymi uczestnikami i otrzymują od organizatorów pełne wsparcie podczas przygotowań. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

SPRZĘT

Jak będziemy przyrządzać posiłki?
Każda załoga powinna być w tej kwestii samowystarczalna. Polecamy gazowe kuchenki (z zapasowymi butlami), naczynia, sztućce itp. - wszystko w wydaniu turystycznym.

Czy powinienem wziąć ze sobą jakieś mapy?
Każda z załóg powinna mieć mapy umożliwiające powrót ze Stambułu do domu. Mapy poszczególnych odcinków trasy Warszawa-Stambuł udostępnią organizatorzy. Jako dodatkowe polecamy mapy samochodowe:
- Turcji (zawierającą również wschodnią część kraju)
- Mołdawii do odbiorników GPS Garmin lub PDA (www.gpsmoldova.com)
- Ukrainy (zachodnia i południowa część kraju)

UCZESTNICY

Czy wymagane są jakiekolwiek szczepienia?
Nie, nie są wymagane. Polecamy jednak wszystkim podróżnikom szczepienie na żółtaczkę A i B.

Czy zapewniacie pomoc medyczną?
Niestety nie ma takiej możliwości. Każda załoga jedzie na własną odpowiedzialność, ma też obowiązek posiadania apteczki podręcznej oraz dobrze wyposażonej apteczki wyprawowej. Ponadto ścisła współpraca z placówkami dyplomatycznymi poszczególnych krajów umożliwia zorganizowanie szybkiej akcji ratunkowej w poważnych przypadkach.


Obejrzyj zdjęcia oraz filmy z wyprawy i przeczytaj opisy tras w dziale:"Wirtualna wyprawa"
SPONSORZY:

PATRONI MEDIALNI:
PARTNERZY:


 
wyślij znajomemu drukuj pobierz prezentację
© BIELUGA Expedition 2021