bieluga 2005

Niedziela 25 czerwca 2006

Do startu wyprawy pozostały juz tylko dwa dni - załogi kończą przygotowania do ponad trzytygodniowej, wymagającej podróży. Zapraszamy do zapoznania sie z tym co czeka uczestników i obejrzenia zdjęć z trasy w Wirtualnej Wyprawie. A w trakcie wyprawy Mobilne Biuro Prasowe będzie wysyłało codzienie depesze wyprawowe relacjonujące losy załóg BIELUGA Expedition.
Uczestnicy wyprawy wyruszą z placu przed Teatrem Wielkim w Warszawie, w najbliższy wtorek, 27 czerwca o godzinie 20.00. Serdecznie zapraszamy!


Czwartek 1 czerwca 2006

Ruszył Konkurs Trop BIELUGĘ! Wygraj zestaw HP do nawigacji satelitarnej z samochodową mapą Polski lub komplet opon terenowych BF Goodrich! Czytaj więcej...

Wtorek 30 maja 2006

BIELUGA Expedition była gościem programu "Kawa czy Herbata" w TVP1. W trakcie rozmowy pokazane zostały niepublikowane dotąd kadry filmu z zeszłorocznej wyprawy. Zapraszamy do obejrzenia fragmentu programu.Poniedziałek 8 maja 2006

Polecamy galerię zdjęć z rosyjskiego rajdu Ładoga Trophy na stronie serwisu LAND LOVERS: www.landlovers.pl.

Czwartek 27 kwietnia 2006

Polska wyprawa na światowym forum!

Ubiegłoroczna edycja BIELUGi sprawiła, że projektem zainteresowały się środowiska off-road z Europy Zachodniej, Bliskiego Wschodu i Ameryki. Temat wyprawy poruszano na francuskiej liście dyskusyjnej off-road, chęć uczestnictwa zgłosiła załoga z Izraela, a trasa tegorocznej edycji powstała dzięki współpracy z zagranicznymi partnerami. Jednak największe wyróżnienie spotkało BIELUGę wczoraj.

Obszerna informacja o wyprawie ukazała się na głównej stronie jednego z największych światowych portali poświęconych rajdom-maratonom i wyprawom: www.marathonrally.com.
BIELUGA znalazła się wśród takich gigantów, jak rajd Dakar, LR G4 Challenge, Erg Oriental Sahara Rally czy El Chott.

Więcej informacji na stronie Marathonrally.

Poniedziałek 10 kwietnia 2006

Kolejny sukces BIELUGi! W salonach prasowych dostępne są obecnie trzy różne artykuły poświęcone wyprawie - w Warsaw Business Journal oraz magazynach Off-Road PL i Globtroter. Już wkrótce kolejne artykuły, nowości i kilka zmian - oczywiście na lepsze!

Piątek 31 marca 2006

Wczoraj wieczorem ruszyła całkiem nowa Wirtualna Wyprawa - prace nad nią trwały cztery miesiące! Ponad 1000 zdjęć, niemal 100 filmów, setki opisów, komentarzy i relacji z obu wypraw BIELUGA Expedition - to wszystko będzie dostępne dla każdego internauty po powrocie uczestników tegorocznej ekspedycji. Już teraz dostępna jest imponująca ilość materiałów!

Wirtualna Wyprawa jest największym tego typu projektem w Internecie, tworzonym w dwóch językach przez ponad dwadzieścia osób i instytucji: podróżników, informatyków, grafików, tłumaczy, akademickie koło naukowe, polskie i zagraniczne kluby 4x4, placówki dyplomatyczne poszczególnych krajów oraz Wikipedię - międzynarodową Wolną Encyklopedię. Na jednej z francuskich list dyskusyjnych off-road Wirtualna Wyprawa została nazwana entuzjastycznie "prawdziwą wirtualną podróżą". ZOBACZ WIĘCEJ!

Idea Projektu jest przedstawiona w obszernym artykule w aktualnym numerze Magazynu Off-Road PL. Polecamy!

Poniedziałek 27 marca 2006

Już w środę zostanie uaktualniony dział Koszty, zawierający informacje na temat tegorocznych opłat i wszelkich znaczących wydatków.

Niedziela 2 kwietnia 2005

Poniżej prezentujemy urywki filmu z trasy BIELUGI 2005:
W dziale PRESS ROOM dostępne są depesze wyprawowe.

Czwartek 2 marca 2006

Od dzisiaj w serwisie BIELUGi dostępna jest prezentacja tegorocznej edycji wyprawy, zawierająca aktualną MAPĘ! W stopce każdej podstrony znajduje się link umożliwiający pobranie pliku w formacie PDF. Lada dzień ukaże się też najnowszy numer miesięcznika Off-Road PL, zawierający obszerny artykuł o BIELUGA Expedition 2006. Pobierz prezentację.

Środa 22 lutego 2006

Kolejny duży sukces BIELUGI - w Ambasadzie Republiki Mołdowy odbyło się spotkanie podsumowujące rozmowy poświęcone współpracy w ramach BIELUGA Expedition 2006. Współpraca z władzami Mołdawii umożliwi wytyczenie znacznie ciekawszej trasy, wiodącej przez rejony niedostępne dla przeciętnego turysty, a także wzbogacenie części informacyjnej Projektu o materiały udostępnione przez odpowiednie instytucje państwowe.

Poniedziałek 23 stycznia 2006

Premiera tegorocznej Wyprawy już w marcowym numerze Magazynu Off-Road PL! Od trzech miesięcy trwają intensywne przygotowania do BIELUGA Expedition 2006. Możemy zdradzić, że celem lipcowej podróży jest Gruzja, a przygód i egzotycznych miejsc z pewnością nie zabraknie. Sukces pierwszej edycji spowodował, że już teraz udział w drugiej połowie projektu zapowiedziała większość ubiegłorocznych uczestników i partnerów.

Sobota 31 grudnia 2005

W ostatnim dniu tego roku ruszyła kampania reklamowa BIELUGI w wyszukiwarce Google. Celem akcji jest wsparcie części informacyjnej projektu, poprzez bezpośrednie dotarcie do osób szukających informacji na temat krajów i regionów leżących na trasach kolejnych wypraw. Zobacz przykładową reklamę.

Czwartek 1 grudnia 2005

Dodaliśmy ostatnią, kałmucką galerię. Od dzisiaj w Wirtualnej Wyprawie dostępne są zdjęcia z całej trasy BIELUGI - w sumie ponad pięćset fotografii. Już wkrótce w serwisie zamieścimy kolejną nowość oraz informacje o BIELUGA Expedition 2006!

Wtorek 29 listopada 2005

Dodaliśmy kolejną porcję zdjęć - tym razem z Kaukazu. Koleiny, błotne lawiny, głazy i niemal czterdzieści pokonanych brodów ! Już wkrótce udostępnimy ostatnią brakującą galerię - stepy, słone jeziora i pustynie Kałmucji.

Poniedziałek 28 listopada 2005

W środę, 23 listopada, odbyło się spotkanie podsumowujące współpracę BIELUGA Expedition z Michelin Polska S.A. Organizatorzy wyprawy przedstawili wymierne efekty współpracy oraz wyniki praktycznego testu opon BF Goodrich, w które wyposażone były wszystkie samochody. Efektem spotkania będzie znaczące rozszerzenie współpracy w ramach BIELUGA Expedition 2006.

Niedziela 27 listopada 2005

W siedzibie polskiego oddziału koncernu Hewlett Packard odbyła się konferencja prasowa poświęcona w dużej części systemom nawigacji satelitarnej GPS. Jedną z trzech prezentacji dla dziennikarzy był multimedialny pokaz zdjęć i filmów z BIELUGA Expedition 2005.

Czwartek 27 października 2005

Do końca tygodnia w Wirtualnej Wyprawie zostaną umieszczone dwie najbardziej off-roadowe galerie zdjęć: z Kaukazu i Kałmucji. Już teraz dostępnych jest niemal dwieście zdjęć z Gorganów, Krymu i przekrojowej trasy powrotnej.

Piątek 14 października 2005

W najbliższym numerze miesięcznika Off-Road PL - patrona medialnego BIELUGI, ukaże się reportaż podsumowujący tegoroczną edycję BIELUGA Expedition. Michał Rej, uczestnik wyprawy, przedstawi na sześciu stronach azjatycką część przygody. Artykuł będzie ilustrowany niepublikowanymi dotąd zdjęciami oraz satelitarnymi symulacjami trasy. Obecnie w sprzedaży znajduje się październikowy numer, zawierający pierwszą część artykułu.

Wtorek 4 października 2005

W bieżącym numerze dwumiesięcznika Piar.pl, poświęconego tematyce Public Relations, ukazał się obszerny artykuł w formie case study, poświęcony BIELUGA Expedition 2005. Zapraszamy do lektury! więcej

Sobota 24 września 2005

W niedzielę 2 października o godz. 14.00, podczas III Wystawy Pojazdów Terenowych, odbędzie się PREMIEROWY POKAZ ZDJĘĆ z wyprawy BIELUGA Expedition 2005.
Wystawa odbędzie się w siedzibie Agory, w Warszawie, przy ul. Czerskiej 8/10, 1-2 października 2005r. W jej trakcie będzie można spotkać się z uczestnikami i organizatorami wyprawy BIELUGA Expedition 2005, obejrzeć Mobilne Biuro Prasowe, a przede wszystkim porozmawiać o offroadzie i dalekich podróżach. Serdecznie zapraszamy! więcejSobota 17 września 2005

Koncern HP zamieścił w swoim serwisie internetowym artykuł dotyczący BIELUGI - polecamy!

Środa 31 sierpnia 2005

Ze względów technicznych prezentacja zdjęć z BIELUGI została przełożona. Informacje o dacie premiery zamieścimy na łamach serwisu w przyszłym tygodniu.

Niedziela 28 sierpnia 2005

Już za 4 dni - 1 września (czwartek) udostępnimy w dziale 'Wirtualna wyprawa' kilkaset zdjęć z trasy tegorocznej BIELUGI. Zapraszamy!

Poniedziałek 8 sierpnia 2005

Ostatni weekend spędziliśmy jako goście Organizatorów Festynu Lotniczego Mazury 2005, odbywającego się na Lotnisku Kętrzyn-Wilamowo. Jest to miejsce, w którym odbywa się najwięcej w Polsce imprez lotniczych w ciągu roku. Na pokazy przyleciał m.in. Zespół Akrobacyjny ORLIK, JAKi 52 z Litwy, najlepsi polscy piloci akrobacyjni na Extrze 300. W Kętrzynie zawsze jest wyjątkowa, lotnicza atmosfera - tak było i tym razem. Polecamy stronę www.festynlotniczy.pl.

Piątek 29 lipca 2005

Międzynarodowy koncern HP - oficjalny Partner Projektu - zaprasza gości polskiego serwisu internetowego do obejrzenia w połowie sierpnia relacji z Wyprawy. Zobacz zmieniony layout głównej strony serwisu HP.

Środa 27 lipca 2005

Ekipa BIELUGA Expedition 2005 szczęśliwie wróciła do Polski. Czeka nas teraz pracochłonny proces obróbki bogatych materiałów fotograficznych, filmowych i informacyjnych. W najbliższym czasie w serwisie BIELUGI oraz na stronach Magazynu OFF-ROAD PL ukażą się pierwsze filmy i zdjęcia z trasy. We wrześniowym i październikowym numerze Magazynu OFF-ROAD PL zostaną zamieszczone obszerne fotoreportaże.

Już wkrótce w serwisie BIELUGI informacje na temat BIELUGA Expedition 2006 - zapraszamy do współpracy !

Sobota 2 lipca 2005

Już jutro, o godzinie 9.00, wyruszą z Warszawy uczestnicy projektu BIELUGA Expedition.

W trakcie wyprawy wszelkie relacje, nowości i materiały dodatkowe będą dostępne wyłącznie w dziale PRESS ROOM - zapraszamy!

Poniedziałek 27 czerwca 2005

Partnerem projektu BIELUGA Expedition zostaje Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego. Dzięki nawiązanej współpracy powstanie pracujące całą dobę biuro prasowe, mieszczące się w kompleksie budynków uczelnianych. Ponadto już wkrótce wystartuje anglojęzyczna wersja serwisu www.bieluga.com.

Poniedziałek 13 czerwca 2005

Do grona partnerów BIELUGI dołączyła firma HP - światowy dostawca rozwiązań technicznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. Oferta HP obejmuje infrastrukturę informatyczną, komputery osobiste i urządzenia dostępowe, usługi globalne oraz rozwiązania w zakresie druku i przetwarzania obrazu. W ramach współpracy mobilne biuro prasowe Wyprawy zostanie wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy, przystosowany do ciężkich warunków panujących w trakcie podróży.

Sobota 11 czerwca 2005

Organizatorzy prowadzą końcowe negocjacje w sprawie ścisłej współpracy z dwoma międzynarodowymi koncernami z branży motoryzacyjnej i elektronicznej - już wkrótce więcej informacji.

Poniedziałek 6 czerwca 2005

Dzisiaj w południe miała miejsce premiera serii filmów nakręconych podczas rekonesansu BIELUGI. W partnerskim serwisie miesięcznika OFF-ROAD PL dostępny jest odcinek poświęcony krymskiej części trasy. Pozostałe filmy już wkrótce u nas !

Wtorek 24 maja 2005

Do grona patronów medialnych dołączył serwis Wirtualnemedia.pl - największy polski portal informacyjny poświęcony telewizji, radiu, prasie, internetowi oraz reklamie. Dzięki współpracy możemy w pełni rozwinąć część informacyjną projektu. Już wkrótce na stronach portalu ruszy kampania reklamowa BIELUGI, skierowana do 27 000 osób !

Piątek 20 maja 2005

Sobotę spędzimy na Zlocie Zmotoryzowanych Podróżników w Srebrnej Górze. Odbędą się tam prezentacje podróży po Rosji, Mongolii, Australii, Afryce i wielu innych wspaniałych rejonach. Nasz pokaz będzie zawierał zdjęcia, slajdy i filmy z Syberii, Gruzji, Ukrainy i Kałmucji. Zapraszamy w imieniu Organizatorów !
Więcej informacji na stronie www.autowyprawy.com.

Czwartek 19 maja 2005

W Magazynie Off-Road PL ukazał się obszerny zwiastun Wyprawy - zobacz artykuł.

Poniedziałek 16 maja 2005

Już pięć polskich załóg przygotowuje się do BIELUGI! Każdą z nich tworzą doświadczeni podróżnicy, mający za sobą wyprawy off-road po Australii, Chile, Gruzji, Malezji, Peru Rosji, Ukrainie i wielu innych krajach.
Załogi amatorskie poznają szczegóły na spotkaniach informacyjnych, które odbywają się w Warszawie. Każdy, kto dopiero zaczyna swoją wyprawową przygodę, może umówić się na spotkanie i uzyskać pełne wsparcie doświadczonych podróżników.

Niedziela 8 maja 2005

Każdego dnia, począwszy od wtorku 10-ego maja, przedstawimy w "Aktualnościach" bieżące wydarzenia związane z przygotowaniami do Wyprawy. A jest o czym pisać - spotkania z uczestnikami, inauguracja BIELUGI na terenowej imprezie właścicieli Toyot Land Cruiser, nowi Patroni i Partnerzy.
Już teraz zachęcamy do subskrypcji bezpłatnego newslettera wyprawowego (okno na dole lewej kolumny). Zamieścimy w nim informacje niedostępne z poziomu strony, filmy, trójwymiarowe symulacje trasy i inne ciekawostki.

SPONSORZY:

PATRONI MEDIALNI:
PARTNERZY:
drukuj stronę
© Bieluga Expedition 2021
www.bieluga.com