News
 
  
 
English

Podczas BIELUGA Expedition 2005 i 2006 codzienne depesze wyprawowe docierały do ponad 300 dziennikarzy i redakcji. Newsletter wyprawowy otrzymywali subskrybenci, których adresy znajdowały się w bazie mailowej BIELUGi.


Pobierz plik: CASE STUDY - Działania Public Relations (.rtf 1MB)


Pobierz plik: CASE STUDY (fotoreportaż - POLECAMY!) - Przygoda, samochody terenowe, off-road (.pdf 4.3MB, ładowanie trwa kilkanaście sekund)

Case study - przygoda
W ramach projektu funkcjonowały równolegle cztery centra komunikacji (powiększ schemat):


Case study BIELUGAStrona internetowa, zapewniająca dostęp do wszelkich niezbędnych materiałów - od podstawowych informacji dla przypadkowego internauty, po wzory dokumentów granicznych, szczegóły techniczne wyposażenia samochodów i materiały multimedialne dla dziennikarzy.

Internetowy Press Room w technologii firmy netPR - Partnera BIELUGi, zapewniający szybki i mierzalny obieg informacji, błyskawiczne pozycjonowanie w wyszukiwarkach oraz wygodny i lekki interfejs - zaleta niezmiernie ważna w realiach wschodnich kawiarenek internetowych i wolnych łączy satelitarnych. W oparciu o tę samą technologię działają internetowe biura prasowe Grupy BRE Banku, Banku Pekao SA, mBanku, PTK Centertel (dane z lat 2005/2006).

Stacjonarne biuro prasowe zorganizowane we współpracy z Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego, dyspozycyjne przez 24 godziny na dobę, wyposażone w sprzęt komputerowy, łączność i wydzielone pomieszczenie sąsiadujące z salą konferencyjną. Prace polegające na obróbce materiałów dostarczonych z trasy wykonywały dwie osoby - Karolina Rejman i Rafał Bielka (rok 2005). W roku 2006 świetnie funkcjonujące biuro stworzyła Dorota Markiewicz.

Mobilne Biuro Prasowe będące sercem całego projektu (więcej na ten temat w plikach Case study). Doskonałe własności trakcyjne i niezawodność zapewniło połączenie dwóch elementów: samochodu terenowego Nissan Patrol GR, poruszającego się na oponach BF Goodrich oraz części "biurowej", stworzonej we współpracy z firmą HP, w skład której wchodziło następujące wyposażenie:

- HP Compaq Tablet PC tc1100
- Tablet HP Compaq tc4200
- Notebook HP
- Notebook HP (2)
- Odbiorniki GPS
- Telefon satelitarny (z oprogramowaniem i sprzętem zapewniającym dostęp
do internetu)
- Zestaw aparatów fotograficznych
- Oprogramowanie (foto, video, nawigacja GPS, łączność satelitarna)
- Niezależna wewnętrzna instalacja elektryczna 220V

Mobilne biuro prasowe

Dzięki uprzejmości jednego z uczestników wyprawy, powyższy sprzęt został zdublowany w drugim samochodzie (Land Rover Discovery wyposażony w łączność i nawigację satelitarną oraz sprzęt fotograficzny i komputerowy), zapewniając pomoc w sytuacjach awaryjnych.

Dyskoteka

Obejrzyj zdjęcia oraz filmy z wyprawy i przeczytaj opisy tras w dziale:"Wirtualna wyprawa"


SPONSORZY:

PATRONI MEDIALNI:
PARTNERZY:


 
wyślij znajomemu drukuj pobierz prezentację
© BIELUGA Expedition 2023